Koloroterapia
 
 
 
Koloroterapia-oświetlenie światłowodowe

Oświetlenie światłowodowe z zastosowaniem generatora światła ze zmianą kolorów pozwala na uzyskanie efektu gwiaździstego nieba oraz pozwala na to, iż w dowolny sposób można zmieniać barwę światła i kreować otaczającą przestrzeń w saunie korzystając z leczniczego działania koloroterapii.
 
Dzięki efektowi zmiany kolorów oraz możliwości zatrzymania dowolnego koloru możemy oddziaływać na psychikę i wywoływać reakcje fizyczne, które mogą łagodzić lub usunąć nasze dolegliwości. Poprzez zmianę kolorów możemy osiągnąć równowagę oraz harmonię w naszym organizmie.
 
Leczenie kolorami to uzyskiwanie właściwych proporcji pomiędzy kolorami jakie powinny być zachowane w naszym organizmie.
  • Kolor czerwony – jest to kolor najbardziej ogrzewający, pobudzający. Działając na sferę psychiczną – kolor czerwony wzmacnia wolę i odwagę, pomaga człowiekowi pokonać depresje i melancholię.
  • Kolor żółty – wzmacnia, usprawnia umysł oraz układ nerwowy. Wpływa bardzo korzystnie na pracę mózgu, przez co poprawia procesy logicznego myślenia.
  • Kolor biały – działa ogólnie harmonizując, tonując oraz zapewniając równowagę w organizmie.
  • Kolor niebieski – jest kolorem ochładzającym, mającym silne właściwości uspokajające.
  • Kolor zielony – silnie działa na psychikę, ośrodki nerwowe i powoduje wzmożenie koncentracji, ułatwiając percepcję zmysłom. Jest kolorem przyrody, uspokajającym, wprowadzającym harmonię do umysłu.
  • Kolor fioletowy – jest kolorem zimnym. Zmniejsza nerwowość, jest pomocny w leczeniu chorób psychicznych, usprawnia umysł, uśmierza ból, koi nerwy. 

Takie oświetlenie nadaje każdej saunie indywidualny charakter i tworzy odpowiedni nastrój sprzyjający odpoczynkowi.


 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Łubniany, ul. Opolska 125B, tel. 601 149 528
e-mail: info@saunakor.com