Efekty zdrowotne
 
 
 
Efekty zdrowotne sauny:

Oczyszcza
  • "Podczas piętnastu minut w saunie nasza skóra wypaca tyle szkodliwych związków, ile nerki usuwałyby z organizmu przez 24 godziny.( )Pocenie się jest tak skutecznym sposobem odtruwania organizmu, że niektórzy lekarze zalecają swoim dializowanym pacjentom dodatkowe zażywanie kąpieli parowych". (Mikkel Aaland "Pot" 1978, Capra Press).
Upiększa
  • Regularne chodzenie do sauny ma też zbawienny wpływ na wygląd skóry. Gorąca para czyści pory, przeciwdziała powstawaniu egzem, pryszczy i zaskórników. Pewien fiński dermatolog powiedział, że używające najlepszych kosmetyków cudzoziemki często mają brzydszą cerę od fińskich robotników. A to dlatego, że nie chodzą do sauny.
Leczy
  • Sauna zapobiega rozwojowi infekcji wirusowych i bakteryjnych. Poprawia również odporność organizmu na infekcje- hartuje. Podczas pobytu w saunie dochodzi do przyspieszenia akcji serca, co podnosi wydolność organizmu. Sauna ponadto zmniejsza bóle menstruacyjne, usuwa nadmiar wody z organizmu w okresie napięcia przedmiesiączkowego, pobudza system hormonalny. Jest wspaniałym lekarstwem na schorzenia reumatyczne
Relaksuje i odpręża
  • Sauna koi umysł. Pobyt w saunie pozwala na oderwanie się od rzeczywistego świata ciągłej gonitwy. W saunie czas zatrzymuje się w miejscu. Stres i zmęczenie ustępują miejsca wszechogarniającemu odprężeniu. Sauna wycisza organizm, ma zbawienny wpływ na układ nerwowy i kondycję psychiczną.

SAUNA REGENERUJE DUSZĘ I CIAŁO
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Łubniany, ul. Opolska 125B, tel. 601 149 528
e-mail: info@saunakor.com